Чому варто купити кашпо
Редакция Homester
Просмотров 3085
В книгу идей 0

Чому варто купити кашпо

Кімнатні рослини — одна з найкращих прикрас для інтер’єру. Вони покращують не лише мікроклімат в приміщенні, а й настрій, доповнюють обстановку і створюють особливу атмосферу. Зазвичай вазони дуже красиві, тому для них потрібно підібрати і відповідні аксесуари. На ринку представлено багато видів горщиків, проте краще віддати перевагу кашпо. Такі вироби легко замінити за необхідності. Та це не єдина причина, з якої варто придбати саме ці ємності.

 

Чому використовують кашпо

На ринку представлені найрізноманітніші види горщиків для квітів. Чому ж варто віддати перевагу саме кашпо для вазонів? Такі вироби доволі просто замінити і не потрібно пересаджувати рослину, якщо горщик перестав подобатись чи потрібно підібрати інший відповідно до інтер’єру.

Та це не єдина причина. Керамічні горщики накопичують білий наліт, що псує зовнішній вигляд. До того ж піддони не завжди зручні у використанні — воду можна пролити, в результаті псуються меблі або інші предмети інтер’єру.

В холодну пору року завдяки кашпо збільшується вологість повітря навколо рослин. Але для цього потрібно, аби діаметр був хоча б на 3 см більше, аніж у горщика. Можна додатково підсипати керамзиту.

Кашпо чудово підходять для підтримки рівноваги високих, звисаючих рослин. Такі ємності використовуються для в’юнких вазонів.

 

Основні види

Ємності представлені в багатьох варіантах. Всі види можна розділити на чотири великі категорії:

  1. Кімнатні. Це класичні варіанти, які можуть бути виготовлені з дерева, штучного або натурального каменю, полімерів.
  2. Вуличні. у порівнянні з класичними, вони більш крупні. Бувають бетонними або пластиковими.
  3. Декоративні. Найчастіше використовуються для прикрашання ділянок.
  4. Для вхідних зон. Такі моделі найчастіше розміщують на тумбочках або столах.

Вироби бувають підлогові і підвісні. Раніше перший варіант використовувався лише для орхідей, а потім вже для інших рослин. Підвісні види закріплюються на карнизах для штор, стельових балках. Найважливіше, щоб була достатньо велика відстань до підлоги.

 

Функціональні особливості

Можна придбати універсальні кашпо. Вони підходять для рослин з довгим корінням — наприклад, пальм. Зазвичай такі моделі вибирають і для доволі крупних рослин: фікусів, драцен. Вазони розміщують на підлозі, тому варто вибрати пластикові моделі.

Останнім часом все більш популярними стають варіанти з автополивом. Такі види вибирають для петуній, вербени і фікусів, оскільки вони потребують частого зволоження. Особливість кашпо в тому, що є два стакани, один з яких вставлений в інший. Рослини розміщують в меншому. Між двома стаканами є вільний простір, куди заливають воду. Ґрунт отримує необхідну кількість вологи через дно. Інший варіант — вироби з фітелем, який просочений водою і контактує з землею і корінням.

Можна придбати кашпо з дренажною системою. Ємності підходять для бегоній і традесканцій, оскільки вони не потребують багато вологи. Дренажні системи покращують аерацію кореневої системи, виводять зайву вологу і не дають їй застоюватись. Завдяки спеціальному індикатору можна без проблем визначити потрібну кількість рідини, яка потрібна для поливу.

При використанні кашпо з дренажними системами потрібно враховувати певні нюанси. Рідину заливають знизу відразу після того, як вазони посаджені. Потім зволожувати ґрунт потрібно через спеціальний отвір. Важливо, що вливають невелику кількість води, аби вона встигла стекти. Якщо ж рослина любить вологу, то можна налити рідини до максимальної відмітки.

Доволі популярні варіанти з прикореневим поливом. Кашпо такого типу вибирають для наступних рослин:

  • фіалка;
  • аденіум;
  • кактус.

Вода заливається в спеціальний отвір, який знаходиться біля основи. Завдяки такому підходу коріння отримуватиме лише необхідну кількість рідини.

Оригінально виглядають фітокартини, які складаються з рами і знімних кашпо. Такі конструкції дозволяють створити живий куточок, в якому буде декілька видів вазонів.

Комментарии Добавить комментарии Скрыть комментарии

Скрыть комментарии

Больше вдохновения

Следующая статья:

Для хорошего сна: в Interia.com.ua рассказали о популярных кроватях

Предыдущая статья:

Компания Терракот Украина предлагает качественный клинкерный кирпич на выгодных условиях