Електрогенератор дає можливість користуватися приладами та підтримувати комфорт у приміщенні навіть тоді, коли струм у розетці відсутній. В залежності від того, скільки та якого обладнання буде підключатися до міні-електростанції, слід обирати її потужність та вихідну напругу. Важливо також правильно визначити оптимальний тип пального. Серед найбільш доступних – бензин. Розглянемо, як обрати бензиновий генератор.
Сфера застосування
Зазвичай потреба купити бензо-генератори виникає, якщо слід забезпечувати аварійним живленням прилади малої та середньої потужності:
- побутову техніку та електроніку;
- системи для комфорту та безпеки – котли опалення, кондиціонери, охоронна та пожежна сигналізація;
- слюсарний та інший інструмент майстерень, малих підприємств;
- торговельне обладнання;
- оснащення виїзних масових заходів (освітлення, звукова апаратура) тощо.
Бензинові електростанції зазвичай видають потужність від 0,7 до 8 кВт.
Кількість фаз
Вихідна напруга – 220 або 360 вольтів – показує, які прилади можна підключати до електростанції. Однофазні моделі (220 В) розраховані на звичайні побутові та напівпрофесійні прилади. А ось будівельний, садовий, автослюсарний інструмент, верстати та інше промислове обладнання потребують напруги 360 В.
Деякі моделі генераторів мають розетки з обома типами вихідної напруги і називаються універсальними.
Шумоізоляція
При роботі двигуна завжди буває шум. Якщо генератор встановлюється поблизу місцезнаходження людей, слід обирати модель у шумозахисному корпусі. Капот також виконує функцію попередження негативного впливу атмосферних опадів на чутливі деталі. Електрогенератор з капотом не боїться дощу та вітру. Але після експлуатації його слід помістити до приміщення та дати обсохнути природним шляхом.
Особливості експлуатації
У бензинових генераторів є безліч переваг:
- дешевизна та доступність пального;
- швидкий пуск навіть у холодну погоду;
- легка та компактна конструкція;
- тиха робота;
- простота в експлуатації, ремонті та обслуговуванні.
Водночас слід пам’ятати про особливості бензинового двигуна. Йому властива схильність до перегріву, тому кожні 2-3 години роботу слід зупиняти. Отже, такі генератори актуальні для аварійного живлення, але не для постійного. Незважаючи на це, бензинові генератори залишаються найбільш популярною технікою завдяки своїй компактності та простоті застосування.