Євроштахетник на сьогоднішній день представляє собою сучасну альтернативу традиційним дерев’яним виробам. Конструкція виконана в класичному дизайні і, по суті, єдине, що її відрізняє — це тип матеріалу. До речі, саме цей фактор є ключовим у визначенні експлуатаційних властивостей і переваг огорожі з євроштахетника.
Технічні характеристики
Елементи євроштахетника виготовляються з профлиста, отриманого методом холодного прокату. Він буває різного кольору і дизайну (матовий, глянцевий), розміру. Крім цих характеристик, євроштахетник класифікується ще по ряду параметрів:
- особливості виробництва. Буває штучний і з цільного профлиста;
- спосіб обробки країв: завальцьовані (підігнуті при наданні малюнка профілю) або незавальцовані;
- тип фарби. Найкраще вибирати євроштахетник, покритий порошковим складом з обох сторін. Полімерна фарба виглядає теж добре, але зазвичай нею оброблена тільки лицьова поверхня;
- вид профілю. Найпоширенішими є П- і М-образні конструкції. Також користується попитом ще й С. Для нього характерний прихований спосіб фіксації пластин, завдяки чому забезпечується антивандальний ефект.
Також відрізняється євроштахетник за кольором. На ринку представлено безліч варіантів оформлення даних конструкцій. Вибрати можна однотонні чи різнокольорові елементи.
Переваги загороджень з цього матеріалу
Основна полягає в довговічності. Експлуатаційний ресурс таких конструкцій становить близько 30–40 років. Зроблений з профлиста євроштахетник більш стійкий до навантаження, погодних факторів і негативного впливу, здатний прослужити десятки років без втрат для основних функцій. Головне, не піддавати його ударам. Такі дії призводять до деформації, тому паркан втрачає естетичність.
Серед плюсів, які вигідно відрізняють євроштахетник від звичайних дерев’яних конструкцій та огорож, можна виділити:
- простоту і швидкість монтажу;
- невелику вагу (можна заощадити на арматурі);
- стійкість до біологічного руйнування;
- естетичність.
Варто згадати також таку властивість, як економічність. Ціна на євроштахетник невисока, він не вимагає періодичного фарбування (як дерев’яний), що на додачу полегшує догляд за конструкціями. На відміну від профлиста, паркан з цих елементів відмінно продувається, тому ділянка буде швидше просихати після сходження снігу та опадів.
Також такі споруди характеризуються ремонтопридатністю. Навіть якщо одна або кілька штахетин зламаються або втратять форму, то їх завжди можна замінити, і демонтувати огорожу не доведеться.