Як спати, щоб виспатися: 5 простих правил
Редакция Homester
Просмотров 1178
В книгу идей 0

Як спати, щоб виспатися: 5 простих правил

Сон — запорука відмінного самопочуття та гарної працездатності. Також він відповідає за красу шкіри, забезпечує здоровий метаболізм і зберігає вагу в стабільному стані. Нижче ми розповімо, яких правил варто дотримуватись, щоби сон був міцним і повноцінним.

 

Режим — важливий

Організм готується до сну, починаючи з 21:00. Саме тоді виробляється найбільша кількість гормону сну — мелатоніну. Тому спати лягати краще в діапазоні від 21:00 до 23:00. Фахівці у галузі кардіології запевняють, що такий режим дозволить максимально зберегти здоров’я серця.

До того ж, укладаючись спати в цей час, ви однозначно відпочинете не менш ніж 7 годин, що важливо для повного відновлення організму після важкого дня.

 

Ні — гаджетам перед сном

Щоб не розбурхувати нервову систему перед сном, приблизно за годину до відправки в ліжко відмовтеся від використання електронних пристроїв та гаджетів. Не перевантажуйте себе новинами та зайвою інформацією. Ідеально було б зробити це гарною традицією. Відмова від електронних пристроїв сприятиме нормальному виробленню мелатоніну. У цьому випадку заснути буде набагато простіше.

 

Ні — стимуляторам

Абсолютна заборона на вживання алкоголю, нікотину та інших препаратів зі стимулюючою дією за кілька годин до сну. Впливаючи на центральну нервову та серцево-судинну систему, вони змушують мозок працювати швидше, знижують якість сну.

 

Легка вечеря

Не перевантажуйте шлунок вечерею. Важливо поїсти перед сном щось легке. Підійдуть кисломолочні продукти, овочеві салати, фрукти, бланшировані або відварені овочі. Дієтологи стверджують, що краще поїсти не пізніше ніж за 3 години до сну.

 

Комфортне ліжко

Насамперед потрібно обладнати для себе зручне спальне місце. Виберіть для себе хороші матраци у Рівному, подушки, ковдри. Підбирати все потрібно таким чином, щоб тілу було максимально комфортно. Матрац має бути ортопедичним і розрахованим на вагу людини, що спить. Чим більша маса, тим більше вбудованих пружин на 1 м² виробу. Подушка повинна добре підтримувати плечі та голову, знімати напругу під час відпочинку. Ковдру краще брати легку, але теплу.

 

Клімат у спальні

Обов’язково створіть комфортний мікроклімат у приміщенні для сну. Температура повітря тут має бути в межах 17-18 °C. Нижче — замерзатимете. Вище — буде порушено теплообмін і заснути буде важче.

Увечері провітрюйте кімнату, навіть якщо на вулиці мінусова температура. Свіже повітря благотворно впливає на процес засинання та сон загалом.

 

Світло

Регулюйте освітлення в спальні. Перед сном має діяти категорична заборона на яскраві джерела світла. Нехай краще горить один або кілька бра, нічників, які створюватимуть ілюзію камерного підсвічування. У такому приміщенні легше і простіше розслабитися, а мелатонін, який відповідає за міцний сон, вироблятиметься швидше. Цікаві світильники можна переглянути на сайті компанії Алло Юа.

Якщо дотримуватися цих простих правил, ви висипатиметеся, відповідно продуктивно працюватимете і досягатимете поставлених цілей.

Комментарии Добавить комментарии Скрыть комментарии

Скрыть комментарии

Больше вдохновения

Следующая статья:

Как сделать вентиляцию и кондиционирование в квартире

Предыдущая статья:

Характеристики модульных диванов